XII OTWARTE MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS W JUDO- Sobótka 15.09.2012r

 XII OTWARTE MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS W JUDO, które odbyły się 15 września 2012 w Sobótce już za nami.

W turnieju wzięło udział 108 zawodników i zawodniczek z Czech, Słowacji oraz Polski. Zawody oficjalnie otworzył o godz 13 Prezes Polskiego Związku Judo Pan Wiesław Błach (były Mistrz Europy Seniorów- Paryż 1987 oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata- Seul 1985 oraz dwukrotny olimpijczyk – Seul, Barcelona) a według japońskiej tradycji przed walkami zawodników namaścił samuraj.   Uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych dali wspaniałe widowisko i mogliśmy oglądać wspaniałe walki od najlżejszych zawodników do 66kg do najcięższych powyżej 100 kg.

Dobry występ wywalczyli miejscowi zawodnicy:

trener UKS Dojo Sobótki – Bartłomiej Zamęcki, który wywalczył srebrny medal w kat. wag. do 90 kg w kat. wiekowej M1 (30-34 lata) oraz

Prezes Dojo Sobótka Bartłomiej Bogdański zajmując 1 miejsce w kat. wag. do 73 kg w kategorii wiekowej M2 (35-38 lat)

Pan Piotr Mielnikowski- zawodnik sekcji judo dla dorosłych Dojo Sobótka, choć nie stanął na podium- walczył jak „tygrys”.

To był drugi start Piotra w Mistrzostwach Polski Masters liczymy, że za rok będzie lepiej i trzymamy kciuki za wszystkich zawodników z Sobótki

XIII OTWARTE MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS W JUDO również za rok odbędą się w Sobótce na które już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na to wspaniałe widowisko zmagań judoków z całej Polski oraz państw ościennych.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress