Gość specjalny z Belgii w naszym Dojo – Sensei Leopolda Brasseur (3 Dan JuJutsu Tradycyjnego)

We wtorek 7.01.2014 mieliśmy przyjemność kolejny raz gościć Sensei Leopolda Brasseur (3 Dan JuJutsu Tradycyjnego) oraz sensej Ewę Krywko (jodo).
Jujutsu (ju: giętkość, dostępność oraz jutsu: technika.) – sztuka walki praktykowana przez stara japońska kastę wojowników – samurajów. Po zakończeniu walk klanów shogunów samurajowie przekształcili sztukę walki wojennej w sztukę wykorzystywana pokojowo i do celów leczniczych. Jednocześnie w jujutsu tradycyjnym pozostawili najważniejszy swój kodeks honorowy – Bushido.
Istnieje wiele rożnych szkol jujutsu, a także judo, aikido, BJJ i jujutsu sportowe wyewoluowały z jujutsu tradycyjnego.
Metoda tradycyjna opiera się na nauce rożnych technik (kata, techniki samoobrony, metody relaksacyjne, wykorzystanie broni) nauczanych na odpowiednich poziomach. Podstawowym celem w jujutsu tradycyjnym jest praca nad osobistym rozwojem fizycznym ale tez i duchowym. Praktykujący dąży do doskonałości w wykonaniu kata, wykorzystaniu broni czy wreszcie biegłości w shiatsu – dawna sztuka akupresury oddziaływania na zakończenia nerwów. To wszystko musi się odbywać z zachowaniem głębokiego szacunku dla siebie i dla innych – jedyna osoba z która się muszę zamagac to ja sam.
Leopold Brasseur należy do federacji Jujutsu tradycyjnego, a także do Dai Nihon Butokukai – kierowanego przez cesarza Japonii stowarzyszenia sztuk walk tradycyjnych.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress