Mateusz Kwiatkowski III miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych. 24-26.06.2011 MALTA

Mateusz Kwiatkowski zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów młodszych na Malcie – jedyny przywieziony przez Polską Reprezentację !!!

Mateusz zwyciężył dwie pierwsze walki eliminacyjne kolejno z Węgrem Tiborem Palejem na yuko oraz Chorwatem Matejem Grubisą na ippon. W półfinale trafił na późniejszego Mistrza Europy Rosjanina Olega Abaeva – niestety Mateusz przegrał na ippon. Trzeba wspomnieć, że Rosjanin był tego dnia bezkonkurencyjny i wygrał przed czasem wszystkie swoje walki. Ostatnia walka turnieju – o brązowy medal była znów zwycięska, Mateusz zdobywając yuko, a później ippon pokonał Węgra Attilę Fabiana, który wygrał w tym roku dwa Puchary Europy Juniorów młodszych (w Teplicach i Poliesti). Wielkie gratulacje dla Mateusza Kwiatkowskiego i jego trenera Bartłomieja Zamęckiego !!!